Вареники з картоплею, приправлені смаженою на олії золотистою цибулькою або сметаною, – ще та смакота! Хоча б здавалося, от дивина, – звичайне картопляне пюре заліпление в тісто. Так то воно так, але не зовсім. Про оце «не зовсім» і піде мова.
Що ж, почнемо з тіста. Звичайно, замісимо наше секретне заварне тісто. Воно оправдує себе на всі 100%. Вареники з нього чудово піддаються заморожуванню. Коли варяться, вони не розтріскуютья і не розлазяться. Тому вартує наліпити вареників з картоплею і заморозити їх. Це буде палочка- виручалочка і на випадок цейтноту, і для несподіваних гостей.
Отже тісто готуємо за таким рецептом:
Начинка для вареників з картоплею
Інгредієнти
– картопля – 0,5 кг;
– цибуля – 2 шт;
– кілька гілочок зеленого кропу;
– мелений чорний та червоний перець;
– кілька ложок олії для смаження.
Готуємо начинку для вареників з картоплею
Добре вимиту картоплю заливаємо водою і варимо в «мундирах».
Поки картопля вариться, подрібнюємо одну велику цибулину.
В сковорідку наливаємо кілька ложок олії розігріваємо її, перекладаємо подрібнену цибулю. Смажимо її до золотистого кольору, постійно помішуючи, щоб цибуля не підгоріла.
Коли картопля зварилася, зливаємо воду, дещо охолоджуємо і знімаємо з неї шкірку. Почищену картоплю можна прокрути через м’ясорубку або перебити пресом в однорідне пюре.
Додаємо до картопляного пюре сіль, перець, підсмажену цибулю разом з олією, в якій вона смажилася, та дрібно порізаний зелений кріп.
При бажанні можна додати сухі ароматичні трави.
Приправлене картопляне пюре добре перемішуємо і приступаємо до ліплення вареників.
Ліпимо вареники з картопляною начинкою
Тісто розтачуємо на стільниці до товщини 3-4 мм. За допомогою склянки або спеціальної форми вирізаємо з нього кружечки. Вони не повинні бути ні надто великі, ні надто малі – біля 7 см в діаметрі. Накладаємо на кружечки картопляну начинку і добре заліплюємо краї.
Викладаємо вареники на підсипану тістом тацу.
Як заморозити вареники з картоплею
Якщо ви вирішили створити «стратегічний» запас, необхідно помістити тацу з варениками в морозильну камеру, заморозити їх, а потім перекласти в пластиковий контейнер або мішечок і щільно закрити.
Варимо вареники з картоплею
Звичайно, що ліплячи вареники навіть про запас, неможливо втриматися, щоб не скуштувати їх.
Наливаємо в баняк достатню кількість води, солимо її і доводимо до кипіння. Перекладаємо вареники в киплячу воду, акуратно розмішуємо ложкою, щоб вони не прилипли до дна.
Коли вареники піднімуться на поверхню, зменшуємо вогонь і даємо можливість ще 2 хвилинки поваритися. Цього часу буде достатньо, бо заварне тісто вже було пропарене кип’ятком при замішуванні.
Поки вареники варилися, другу цибулину нарізаємо півкільцями, підсмажуємо в 3-4 ложках олії до золотистого кольору.
Виймаємо вареники з води, викладаємо їх на тарілку і поливаємо смаженою цибулею. Подаємо до столу.
Чи знаєте ви як втриматися від зайвого вареника? Я теж не знаю, надто велика спокуса!