Хоч різдвяні свята уже минулися, зима ще в повному розгарі. Тому густі теплі зупки залишаються актуальними. Пропоную вам покроковий рецепт кминкової зупи, зупи, яка наситить та зігріє в холодну пору.
Кминкова зупа: яка в ній користь
В кулінарії кмин використовується досить часто. Його додають до ковбас, до квашеної капусти, до хліба, до тушкованого м’яса, і до деяких напоїв. Кмин надає стравам та напоям особливого смаку і приємної пряності. Щоб оцінити достоїнства цього дрібного насіннячка, потішимо себе кминковою зупкою.
Кминкова зупа не тільки смачна, вона ще і лікувальна, бо насіння кмину має цілющі властивості. Воно сприяє покращенню процесу травлення, усуває метеоризм і здуття кишківника.
Годуючим мамам теж вартує ввести кминкову зупу в свій раціон, бо кмин покращує лактацію, тобто збільшує кількість молока.
Як приготувати кминкову зупу
Інгредієнти:
- телячі реберця або кусок курки – 300-400 г;
- морква невелика – 2 шт;
- цибуля – 2 шт;
- кусок селери;
- корінь петрушки – 1шт;
- цибуля-порей – 1шт;
- картопля – 2-3 шт;
- капуста кольрабі (калярепа) невелика (можна замінити іншою капустою)– 1шт;
- кмин – 2 ст ложки;
- лавровий листок – 1шт;
- перець чорнй і духмяний горошком – по 3-4 горошини;
- сметана – 3/4 склянки;
- 2 столові ложки борошна;
- зелень кропу і петрушки.
Як приготувати кминкову зупу: технологія
Промиваємо гарненько реберця або курятину в холодній воді. Викладаємо в баняк і заливаємо 2 л холодної води. Доводимо до кипіння, знімаємо піну, зменшуємо вогонь. В бульйон додаємо кілька зерен чорного та духмяного перцю, цілу пору і цибулинку, одну морквину розрізану навпіл, лавровий листочок і залишаємо варити до готовності м’яса.
Тим часом займемося підготовкою овочів. Думаю, що ви уже зауважили, що основа нашої зупки – корінці. Майже, як у тій казці про вершки і корінці. Ну, хіба що використаємо кілька гілочок зелені петрушки та кропу.
Овочі миємо чистимо, ще раз миємо і нарізаємо кубиками: селеру, картоплю, петрушку, кольрабі.
Цибульку подрібнюємо, моркву натираємо на терці.
Все разом підтушуємо на пательні.
На сухій пательні підсмажуємо насіння кмину, щоб відновити і підсилити його аромат.
Як тільки м’ясо звариться, виймаємо його з бульйону, відділяємо від кісток і повертаємо в баняк. Виймаємо з бульйону також варену цибулю і пору. Вони вже свою роль зіграли. В бульйон всипаємо підсушений кмин.
Нарізані кубиками овочі, крім тушеної моркви і цибулі, також закидаємо в баняк.
На сухій пательні підсмажуємо до золотистого кольору борошно. Змішуємо його з сметаною. Щоб борошно не збилося грудками, додаємо до нього дрібку солі і трошки холодної води. Все акуратно розмішуємо вливаємо в баняк. Додаємо сіль і перець Тепер прийшла черга тушкованої моркви та цибулі. Ще через 5 хвилин додаємо подрібнену зелень і накриваємо баняк кришкою.
Все, кминкова зупа готова. Але смак її розкриється не відразу. Хай постоїть годинку.
Розливайте по тарілках і кличте до столу. Смачного всім!!!