Думаю, що не варто доводити, що будь-яка страва, приготована власними руками, набагато смачніша, ніж з магазину. Зайвий раз переконалася в цьому, коли засолений оселедець від іменитого виробника довелося викинути у смітник.
Як самостійно засолити оселедець: вибираємо рибу правильно
Купувати солоний оселедець на базарі ніколи не ризикувала, оскільки про способи його засолювання і санітарні умовах цього кустарного виробництва ходять дуже «неапетитні» історії.
Виявляється, що засолити оселедець в домашніх умовах дуже легко. Через кілька днів він готовий до вживання. Випробувала кілька рецептів. Той, який сподобався мені найбільше, хочу запропонувати вам.
Для засолювання ідеально підійде оселедець, виловлений в морі. Нам, на жаль, це недоступно, тому вихідним матеріалом для засолювання буде оселедець морожений.
Вибираємо рибу велику, жирну, без пошкоджень. Перш за все варто звернути увагу на її очі. Вони повинні бути опуклими і світлими. Якщо очі каламутні і вм’яті, а тушка віддає жовтизною, від покупки такої риби краще утриматися.
Розморожуємо оселедець повільно, краще в холодильнику. Чим повільніше вона розморожується, тим краще збереже свій природний смак.
Як самостійно засолити оселедець
Інгредієнти:
– 2 великі заморожені оселедці;
– 3 столові ложки солі (без гірки);
– 3 столові ложки цукру-піску (без гірки);
– 50 мл 9% оцту;
– по кілька зерен чорного і запашного перцю, коріандру;
– 1-2 лаврові листочки;
– 0,5 л води.
Як засолити оселедець в домашніх умовах: перший етап
Вливаємо воду в каструльку, додаємо в неї всі інгредієнти, крім оцту. Доводимо розсіл до кипіння, кип’ятимо 10-15 хвилин. В кінці додаємо оцет і залишаємо, щоб вистиг.
Беремося за підготовку оселедця: відрізаємо голову, видаляємо нутрощі, очищаємо черевце від чорної плівки (через неї оселедець буде гірчити).
Відокремлюємо ікру або молоки. Все добре промиваємо і поміщаємо в контейнер. Заливаємо оселедець холодним маринадом так, щоб він був повністю покритий.
Закриваємо контейнер кришкою і поміщаємо в холодильник на два дні. Чим довше буде знаходитися риба в маринаді, тим солоніша вона вийде.
Як самостійно засолити оселедець в домашніх умовах: другий етап
Другий етап – це маринування попередньо засоленого оселедця. За цим рецептом також можна замаринувати куплений засолений оселедець.
Для другого етапу потрібні такі інгредієнти:
– 2-3 цибулини;
– 1/2 склянки води;
– 2-3 столових ложки 9% оцту;
– 1 чайна ложка цукру(з гіркою);
– мелений чорний та червоний перець до смаку, лавровий листочок;
– 3-4 столових ложки рослинної олії;
Цибулю почистити і нарізати півкільцями. Воду закип’ятити з цукром, спеціями. Якщо потрібно, можемо досолити. Додати оцет і цибулю. Накрити банячок кришкою і залишити до повного охолодження.
Тепер готуємо вже засолений оселедець до другого етапу маринування. Знімаємо з нього шкірку, видаляємо хребет та всі кістки, ріжемо на шматочки товщиною 2-3 см.
На дно банячка або банки кладемо шар цибулі, на цибулю – шматочки оселедця, поливаємо олією. Можна додати мелений червоний і чорний перець, якщо вам смакує більш гострий маринад. І так доти, поки не викладемо все оселедець і цибулю. Верхній шар – цибуля
Зверху заливаємо залишком маринаду і додаємо ложку олії.
Залишаємо маринуватися оселедець ще на одну добу.
І от наступає момент дегустації: з кусочком чорного хліба, вареною або печеною в духовці картопелькою.
Смачно, дуже смачно! Рекомендую!