Іпомея, кручені паничі, витень – це назва однієї дуже гарної рослини, яку варто мати в своєму садочку.
Рослина настільки невибаглива, що її може вирощувати навіть початківець-чайник.
Чи складно вирощувати іпомею?
Вирощування іпомеї – це дуже сильно сказано. Ця рослина має здатність самонасіватись. Тому, в деякій мірі, з нею часом треба боротися -якщо вона насіялася в небажаному місці. Єдина засторога, яку варто знати, – насіння містить отруту. Але кому б прийшло в голову його їсти. Та й скільки цьго насіння треба було б з’їсти, щоб отруїтися. Птахів воно не цікавить, мабуть, таки знають, що воно трійливе.
Використання іпомеї в ландшафтному дизайні
Декоративність іпомеї варто згадати, коли необхідно замаскувати не надто гарну стіну чи паркан, компостну яму, де переробляються на компост садово-городні відходи.
Ширма із іпомеї дає можливість зонувати садову ділянку. Вона утворить яскраву гірлянду на арці, перголі або паркані.
Іпомея чудово прикрасить фасад дому, знайшовши своє місце біля входу.
Ця ліана настільки потужна, що дуже легко може видряпатись на другий поверх, прикрасивши мансарду. Яскраві квіточки-дзвіночки до обідньої пори будуть тішити око яскравими кольорами.
Чудово виглядає іпомея на балконі та лоджії.
На південній стороні вона може дати достатньо густу тінь. Чудово виглядає іпомея біля альтанки та тераси на підпорних колонах. Достатньо допомогти рослині зачепитися за них.
Якщо у вас є малі діти, які полюбляють бавитися в халабудках, запропонуйте прикрасити їхнє літнє «житло» іпомеєю. Вона щільно закриє в кострубатій хатинці всі дірки, додавши їй гарного яскравого вигляду.
Іпомея може бути використана як килимова рослина, якщо дати їй можливість повзти по землі. Головне – направляти її пагони в потрібному напрямку, бо вони, зачепившись один за одного, дуже швидко перетворяться в спутану купу листя.
Іпомею можна і як ампельну рослину. Вона чудово комбінується в підвісних кашпо з іншими квітами. Зранку вона буде світитися неоновими дзвіночками, пізніше, коли квіти закриються, густа зелень листя підсилить яскравість інших квітів.
Як виростити іпомею
Як і інші однолітні рослини, іпомею можна виростити з розсади або висіяти насіння відразу у відкритий грунт. Якщо ви бажаєте пришвидшити її цвітіння, а іпомея починає цвісти на початку липня, то краще уже в березні висіяти на розсаду в ящики.
Перед посівом насіння бажано замочити на добу в теплій воді. Це пришвидшить її проростання. Іпомея чудово переносить пересаджування. Поки в травні у відкритому грунті насіння тільки прокльовується, уже достатньо сформовану розсаду можна висаджувати на постійне місце. Вона і квітувати почне швидше.
Пророщування насіння іпомеї в пеленці
Можна проростити насіння в пеленці. Для цього на змочений кусок тканини викладаємо насіння. Зверху накриваємо другою змоченою полотнинкою і перекладаємо в поліетиленовий пакет. Щільно закриваємо і ставимо в тепле місце. У вологому теплому середовищі насінники швидко проклюнуться. Тоді їх переносять у вологий грунт. Ну а далі доглядають як звиклу розсаду.
Великим плюсом іпомеї є те, що вона невибаглива до якості грунту , зате потребує сонячного місця і достатньо вологи.
Іпомея дуже податлива в наданні їй пагонам любої форми. Тому з цією рослиною можна легко реалізувати любі дизайнерські ідеї.